Quad X
 
Jakiś czas po tym jak testowałam świetną 3-kołową spacerówkę Valco Tri Mode X dostałam możliwość przetestowania również 4-kołowego brata Tri Mode czyli Valco Quad X. Nie byłabym dobą gdybym nie wykorzystała tej okazji. Tri Mode X i Quad X są to bardzo podobne wózki, różni je w zasadzie tylko ilość przednich kół.
 
Charakterystyka Valco Quad X
 
1. RĄCZKA – pojedyncza, uchwyt z pianki, regulowana kilkustopniowo, doczepiony jest pasek na nadgarstek.
Ocena 7/7
 
2. BUDA – REWELACYJNA!!! Ma wiele paneli, rozłożona maksymalnie sięga dziecku do samych stóp, w jednym z paneli posiada dodatkową siateczkę zapewniającą odpowiednią wentylacje w upalne dni, w przedłużeniu budki znajdują się kieszonki, w jednej z nich otwór do przełożenia słuchawek dla rodzica, można tą część podwinąć i podczas snu zapewnić dziecku dodatkową cyrkulację powietrza.
Ocena 7/7
 
 
 
3. SIEDZISKO – oparcie: wysokość 52 cm, szerokość 35 cm, siedzisko: głębokość 26 cm, podnóżek 19 cm, pasy 5-punktowe, rozdzielne, podnóżek posiada 3 poziomy regulacji.
Ocena 7/7
 
 
 
4. REGULACJA OPARCIA - oparcie można ustawić w pozycji niemalże pionowej i rozłożyć do spania jednym ruchem (należy złapać dwie części „klamry” i pociągnąć w dół, podnoszenie oparcia jest równie proste – należy pociągnąć za pasek.
Ocena 7/7
 
5. PAŁĄK – wypinany obustronnie, ze zdejmowanym pokrowcem, wygodnie umiejscowiony.
Ocena 7/7
 
 
6. KOSZ – bardzo duży, z dosyć łatwym dostępem, po bokach posiada dwie siateczkowe kieszonki, standardowa ładowność 5kg.
Ocena 6/7
 
7. KOŁA –przednie koła skrętne o średnicy 26 cm, jest możliwość zablokowania do jazdy na wprost, tylne średnicy 28 cm, wszystkie pompowane, dętkowe.
Ocena 6/7
 
 
8. AMORTYZACJA – wyczuwalna bardzo wyraźnie na przednie i tylne koła, pracuje cicho i nawet w trudniejszych warunkach spełnia swoją rolę.
Ocena 6/7
 
9. SKŁADANIE – składa się poprzez przesunięcie dwóch „dźwigni” w rączce, posiada blokadę która zaskakuje po złożeniu wózka, oraz gumowy uchwyt do przenoszenia.
Ocena 6/7
 
 
 
10. HAMULEC – czerwona dźwignia na środku pomiędzy tylnymi kołami, łatwo się zaciąga i zwalnia.
Ocena 6/7
 
 
11. PROWADZENIE – prowadzi się i podbija bez problemu.
Ocena 6/7
 
12. WAGA – Quad X waży około 11kg, maksymalne jego obciążenie to 20kg.
Ocena 6/7
 
13. DODATKI – w komplecie z wózkiem dostajemy rewelacyjną siateczkową wkładkę na siedzisko.
Ocena 7/7
 
14. JAKOŚĆ – wózek jedzie cicho, jest wykonany porządnie, materiały choć nieco śliskie to bardzo przyjemne w dotyku.
Ocena 7/7
 
OCENA OGÓLNA – 6,5
 
Bardzo przyjemny wózek, trochę miejski, a trochę terenowy. Zdecydowanie nadaje się na codzienną jazdę w miejskiej dżungli. Spisze się na medal również w terenie bardziej wymagającym jak park czy las.
 
Od września będzie można Valco Quad X kupić, np. u dystrybutora firmy 4KIDS. Do kompletu będzie można kupić gondolę i adaptery do fotelika, czyli zdecydowanie można go będzie używać jako wózek od urodzenia :)
 
Moja Hania uwielbiała wywalać nogi na pałąk jak nim jeździła…
 

KONTAKT

4KIDS SKLEP FIRMOWY

ul. Marcika 27

30 - 443 Kraków

+48 881 919 785

9 - 17


Copyright © Valco
Projekt i wykonanie: